ALPE ADRIA ROAD RACING CHAMPIONSHIP

Alpe Adria Cup prezident Luigi Favarato

Späť

Popis

ALPE ADRIA ROAD RACING CHAMPIONSHIP sa od roku 2016 otvára pre pretekárov z celej Európy, ktorí tak po prvý raz budú mať možnosť bojovať o body do tohto seriálu. Okrem celoeurópskeho hodnotenia bude však, tak ako aj doteraz, vyhodnocované poradie seriálu v rámci krajín alpsko-jadranského regiónu, ktorými sú Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Chorvátsko, Taliansko, Bulharsko, Slovinsko. Na konci sezóny budú teda dve vyhodnotenia, prvé celoeurópske, druhé z alpsko-jadranského regiónu.

Jazdci, ktorí budú chcieť bojovať o body do národných šampionátov, musia štartovať v seriáli Alpe Adria. Pretekári, ktorí chcú štartovať v seriáli a nepochádzajú z alpsko-jadranského regiónu, musia byť držiteľmi medzinárodných pretekárskych licencií svojich federácií.
Tým, že sa podujatí zúčastňujú poprední pretekári z mnohých európskych krajín, je zaručená vysoká športová úroveň seriálu, čo sa potvrdilo už vlani. V rámci seriálu Alpe Adria sú vyhodnocované aj národné šampionáty krajín ako Slovensko, Česko, Poľsko, Rakúsko, Chorvátsko a Slovinsko. Kalendár šampionátu v roku 2016 zahŕňa 5 podujatí v krajinách Slovensko, Česko, Maďarsko, Chorvátsko. Súčasná prestíž a úroveň pretekov ponúka pretekárom zdokonaliť a prezentovať sa v seriáli, z ktorého môžu postúpiť až na Majstrovstvá Európy, Majstrovstvá sveta MotoGP, alebo svetový šampionát Superbikov či Superšportov.

KontaktKontaktovať predajcu